„Раковски” в дъното на класацията на Областната футболна група

вторник, 26 ноември 2013 г.

Share this history on :
(снимка "Архив"/

Поредна загуба за ФК „Раковски” Ивайловград през изминалата събота на 23 ноември. Тогава отборът срещна „Хеброс 1921" . Мачът завърши 1:3.
„Раковски” е на последно място в класацията на отборите от Областната футболна група. За съжаление и тази година сезонът за футболистите е неуспешен. Отборът продължава да изпитва затруднения в играта на терен и няма нито една победа.
Причините са много, но една от тях е липсата на пълноценни тренировки, пълната самодейност при подготовката и останалия един гол ентусиазъм у футболистите.

В следващата статия с подзаглавие : "Бенковски" (Симеоновград) ще зимува на върха в Областната футболна група, вестник „Хасковска Марица” информира за класирането и играните мачове през уикенда.

Истински шок претърпя отборът на "Аида" (Караманци), след като ден преди мача с "Извор АМ" на тренировка, се контузи голмайсторът на тима Емрах Юсуф. Нападателят, който има в актива си 17 гола, изкълчи глезен на тренировка, не влезна в игра за своите, и те загубиха домакинската си среща с 0:3 от "Извор АМ", играна в събота, в Минерални бани.
Още в първата си атака към вратата на резервата Ферди Мустафа, съдията свирна дузпа за спъване на бързоногия Неделчо Андонов. Зад топката застана бившият нападател на "Хасково" Йордан Василев, който не сгреши от бялата точка и гостите поведоха с 0:1. Отборът на "Аида" се опита да върне това попадение, но на два пъти Талиб Юксел не уцели целта. Играта на домакините не бе така ефективна във фаза атака, защото момчетата на треньора Андрей Трендафилов изпитваха доста затруднения без своя голмайстор. На свой ред, добре подреденият тим от Горски извор наложи своето бързо темпо през втората част, и резултатът не закъсня. В 54-ата минута Исус Симеонов удвои отблизо, а само 5 минути по-късно най-активният в нападение Неделчо Андонов, направи резултата класически.
Мачът предизвика голям интерес и бе наблюдаван от над 200 зрители, повечето от които от Горски извор. На стадион "Христо Ботев" да подкрепи своите, бе кметът на Минерални бани Мюмюн Искендер, там бе и шефът на ОбС на Димитровград Стефан Димитров.
В останалите мачове от последния 11-ти кръг се получиха следните резултати. "Сакарски спортист" победи у дома с 3:1 състава на "Спортист" (с.Добрич), "Хеброс 1921" не допусна изненада в Ивайловград и взе победата с 3:1 над местния "Раковски". Същата победа 3:1 постигна и лидерът "Бенковски" над "Възход" (с.Радиево). Най-много голове - 5 видяха зрителите на мача между "Свиленград 1921 II" и "Топлика" (с.Минерални бани). Домакините се наложиха с 3:2 и продължават да поддържат интереса в групата.

В събота ще се изиграят и последните два мача за сезона, отложени от 4-ти и 7-ми кръг. В Ивайловград от 14 часа ще се срещнат "Раковски" и "Свиленград 1921 II", а в Харманли е другият сблъсък между "Герганин извор" (с.Бисер) и "Сакарски спортист" (Тополовград).